środa, 14 września 2016

Jesienne zabawy - sprawdzone pomysły.
Witajcie !

Chciałbym się z Wami dzisiaj podzielić moimi ulubionymi zabawami, które mogą Wam się przydać na wrześniowych zajęciach w przedszkolu."Wiewiórki do dziupli"

Zadaniem dzieci jest dobranie się trójkami, dwoje z nich staje naprzeciwko siebie, chwytając się za ręce (to dziupla). Trzecie dziecko staje w środku (jest wiewiórką). Jedna wiewiórka z całej grupy nie ma dziupli.
Na nasze hasło "WIEWIÓRKI Z DZIUPLI" - wiewiórki poruszają się swobodnie między dziuplami i innymi wiewiórkami. Na hasło nauczyciela: "WIEWIÓRKI DO DZIUPLI" - dzieci skrywają się w najbliższej dziupli, natomiast jedno dziecko pozostaje bez dziupli. Zabawę możemy powtarzać kilka razy, za każdym razem, może zmniejszać ilość dziupli."Pająk i muchy"

Dzieci - muchy biegają z brzęczeniem w różnych kierunkach, na hasło: "PAJĄK IDZIE" - dzieci nagle zastygają w bezruchu. Chętne dziecko - pająk wychodzi na poszukiwanie, obserwując bacznie, obchodząc muchy, jeśli któreś dziecko drgnie, pająk zabiera muchę do swojej sieci (np. pod ścianę).
"Tratwa"

Rozkładamy na podłodze stare gazety (najlepiej formatu A2). Nasze gazety zamienią się w tratwy  na morzu. Dzieci biegają swobodnie między tratwami (gazetami). Na hasło nauczyciela: "POWÓDŹ" - dzieci wskakują na najbliższą tratwę. Dzieci starają się utrzymać, tak aby żadne dziecko nie było poza nią.
"Iskierka"

Dzieci wraz z  nauczycielem stoją w kręgu , trzymając się za ręce. Nauczyciel ściska rękę dziecka, który drugą ręką ściska dłoń następnej osoby., uścisk - iskierka jest kolejno przekazywana, aż  wróci do osoby, która nam ją wysłała ( w tym przypadku nauczyciela).
Przy tej zabawie, musimy być czujni, aby uściski nie były zbyt mocne ;)
"Piłeczka" 

Dzieci stoją w kole i podają sobie kolejno piłkę lub maskotkę, mówiąc: Mam na imię .... Następnie dziecko wypowiada swoje imię i podaje piłkę swojemu koledze siedzącemu obok, wypowiadając jego imię Mam na imię ...., podaje piłkę (tu wymienia imię kolegi siedzącego obok).
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz