sobota, 16 lipca 2016

ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
Witajcie !

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami moimi ulubionymi pomysłami na zabawy  z chustą animacyjną, które zawsze się sprawdzają na zajęciach.
Chusta animacyjna świetnie sprawdza się w  deszczowe i pochmurne dni w przedszkolu. ;) 

Oto kilka propozycji zabaw z chustą animacyjną:


 • „WYŚCIG KOLORÓW”
  Nauczyciel rozkłada chustę animacyjną na podłodze. Dzieci wybierają sobie dowolne kolory na chuście i ustawiają się przy danym kolorze.Na sygnał nauczyciela „Kolor czerwony do startu, start”. Dzieci stojące przy kolorze czerwonym, biegną w prawą stronę dookoła chusty i wracają na swoje miejsce.      Kto pierwszy dobiegnie na swoje miejsce ten wygrywa. Zabawę możemy powtórzyć z każdym kolorem.

 • „CZYJA TO RĘKA?”
  Dzieci siedzą na dywanie dookoła rozłożonej chusty. Nauczyciel wybiera czwórkę dzieci, której zadaniem jest wejść pod chustę i przez otwór w niej wyciągać pojedynczo rękę . Zadaniem pozostałych uczestników jest odgadnięcie, czyja to ręka.


 • „PARASOLKA”
  Dzieci chodzą na paluszkach wokół chusty animacyjnej, na słowa nauczyciela „święci słońce, jesteśmy na spacerku” - nauczyciel trzyma chustę w rękach. Nagle nauczyciel wypowiada słowa „Uwaga ! Nadciąga deszczyk !” - po czym wszystkie dzieci chowają się pod chustę, gdyż pada deszczyk.

 • „MŁYNEK”
  Dzieci trzymają chustę i powoli biegają po obwodzie koła. Na polecenie nauczyciela „w górę, w dół” , dzieci opuszczają lub podnoszą chustę do góry bądź w dół.

 • „Zwierzęta”
  Nauczyciel woła „dzieci do domu”, wszystkie dzieci chowają się pod chustę. Nauczyciel wypowiada słowa „Czary mary, zamieniam Was w pieski, niedźwiedzie, żabki, ..”. Dzieci wychodzą spod chusty, zamienione w zwierzątko, które wypowiedzieliśmy w czarach. Na samym końcu zabawy, zamieniamy nasze „zwierzątka” w grzeczne i miłe dzieci.

Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje propozycję zabaw z chustą animacyjną i chętnie wykorzystacie je na swoich zajęcia z Przedszkolakami ! :)


2 komentarze:

 1. Czyja to rączka - banał, ale fajny!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monika, banały zawsze najfajniejsze są :)
   Dla nas banały, a dla dzieci wielka radość ! :)
   Pozdrawiam ! :)

   Usuń